Rok 2023 to kolejny w działalności NewTechLab, który pozwolił nie tylko na rozwijanie relacji biznesowych z naszymi Klientami, ale także na realizację ważnych projektów i działań. To one pozwalają podnosić jakość naszych usług związanych z utylizacją odpadów gaśniczych, a także produkować regenerowany proszek gaśniczy NTL30, spełniający wymagania normy EN615. Dlaczego miniony rok był dla nas tak ważny?

Powodów, dla których możemy być dumni z tego, co działo się w 2023 roku jest naprawdę wiele. Już w lutym nasz główny produkt, czyli regenerowany proszek gaśniczy NTL30 otrzymał od holenderskiego Keurmerk Instituut zielony certyfikat jakości. To kolejne potwierdzenie, że jest to produkt ekologiczny, a jego wytwarzanie wpisuje się w działania wspierające gospodarkę w obiegu zamknięty, co ma znaczenie także w obszarze ochrony środowiska. 

Jednocześnie nasza firma została doceniona podczas Kongresu MADE IN POLAND, który odbył się 8 września w Berlinie. To tam prezes Silvio Bucci odebrał nagrodę „Made in Poland 2023” za ekologiczną działalność w obszarze ochrony przeciwpożarowej. 

– To nasza kolejna nagroda „Made in Poland”, a zatem kolejne zobowiązanie do dalszej ciężkiej pracy na rzecz rozwoju zielonych technologii. Od samego początku naszej działalności robimy bardzo wiele, aby utylizacja odpadów gaśniczych, a także produkcja regenerowanego proszku gaśniczego NTL30 odbywały się z poszanowaniem środowiska naturalnego. To nasz cel i kierunek dalszego rozwoju – wyjaśnia Silvio Bucci, prezes NewTechLab. 

Stosowana w naszej firma zasada „Zero waste” ma ogromny sens i wytycza przed NewTechLab kolejne kierunki rozwoju. Jej wyjaśnienie jest stosunkowo proste. Chodzi o to, aby w prowadzonej działalności nic się nie marnowało. Tak się dzieje dzięki temu, że odbieramy i utylizujemy odpady gaśnicze, a jednocześnie regenerujemy pozyskany w ten sposób zużyty proszek gaśniczy i tworzymy ekologiczny produkt, który nadaje się do ponownego wykorzystania w nowych gaśnicach. Aby jednak takie działania były możliwe, ważna jest edukacja także ta, kierowana do naszych Partnerów biznesowych. 

W NewTechLab chętnie dzielimy się naszym doświadczenie i wiedzą. Temu też służy nowy projekt, który rozpocząć się w 2023 roku – NewTechLab Academy. To pomysł na przekazywanie wiedzy z obszaru ochrony środowiska naturalnego. Uważamy, że w dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważny temat, który pozwoli nam budować wspólną, bardziej zieloną przyszłość. 

– Pierwsze spotkanie w ramach NewTechLab Academy odbyło się w Mediolanie, gdzie miałem możliwość przedstawienia naszym Partnerom najważniejszych założeń profesjonalnej utylizacji odpadów gaśniczych. W ten sposób jako NewTechLab przekazujemy naszą wiedzę i doświadczenie, ale też promujemy dobre praktyki w biznesie opartym na zielonych technologiach – mówi prezes Silvio Bucci. – Nasza działalność to także społeczna odpowiedzialność biznesu. Dlatego nowy projekt edukacyjny, jakim jest NewTechLab Academy, będzie rozwijany w 2024 roku i w kolejnych latach – dodaje prezes. 

W 2023 roku nasza firma wzięła udział w wielu wydarzeniach, które mają wpływ na rozwój technologii w obszarze recyklingu i utylizacji odpadów. Jednym z nich było Polish Circular Forum w Warszawie, organizowane przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Wydarzenie zgromadziło blisko 200 firm z całej Polski, które na dzień zajmują się gospodarowaniem odpadami. 

NewTechLab aktywnie brał również udział w spotkaniach organizowanych w Krakowskim Parku Technologicznym przez Centrum Business in Małopolska. Pierwsze z nich odbyło się pod koniec października pod nazwą „Współpraca z Ukrainą – Możliwości dla Biznesu” i dotyczyło współpracy z ukraińskimi firmami po zakończeniu działań wojennych. Drugie spotkanie miało miejsce na początku grudnia i odbyło się pn. „Doing Business in Italy”. Wydarzenie było przestrzenią dla firm zainteresowanych rozwojem relacji biznesowych na rynku włoskim oraz okazji do wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami. 

– Od początku naszej działalności z powodzeniem współpracujemy z włoskimi firmami i rozwijamy innowacje poprzez wspólne przedsięwzięcia. Wiemy jak ważne jest budowanie dobrych relacji z naszymi Partnerami biznesowymi. W szczególnym stopniu dotyczy to rynku włoskiego, który jest wiodącym jeśli chodzi o obszar ochrony przeciwpożarowej – podkreśla Silvio Bucci. 

Przed nami 2024 rok i kolejne wyzwania, które NewTechLab traktuje bardzo poważnie. Będziemy nadal rozwijać nasze usługi także poprzez wdrażanie nowoczesnych metod badawczych w naszym laboratorium. Wierzymy, że dzięki dobrej współpracy z naszymi Partnerami, także w tym roku możemy zrobić bardzo wiele dla rozwoju naszej branży i ochrony środowiska naturalnego. 

Skip to content