Forbes.pl 10/2022

Sytuacja naszej planety jest coraz gorsza. Każda inicjatywa w kierunku gospodarki cyrkularnej jest bezcenna dla środowiska – przyznaje Silvio Bucci, CEO Newtechlab.

NewTechLab to innowacyjna firma, której domeną stała się idea „zero waste”. Spółka działa w branży przeciwpożarowej i wspiera inicjatywy zrównoważonego rozwoju i ochrony Ziemi. Dzięki zaawansowanej technologii jest pionierem modelu „go-green”.

To pierwsza firma w całej Europie, która przetwarza i ponownie wykorzystuje zużyty proszek ABC, co czyni go produktem zrównoważonym ekologicznie. Dla marki ostatnie dwa lata to pasmo sukcesów.

Jest zdobywcą wielu ważnych nagród, takich jak: Ekostrateg 2020, Ekostrateg 2021 oraz Europejska Nagroda Gospodarcza. Poprzez swoje osiągnięcia firma pokazuje, że to, co na pozór wydaje się bezwartościowe, może stać się w pełni użytecznym produktem. NewTechLab za swoje osiągnięcia została nagrodzona tytułem Made in Poland 2022.

Jak zapewnia prezes spółki, NewTechLab ma jednak niejeden powód do dumy, gdyż Polska pokazuje, że potrafi sprostać oczekiwaniom Europejskiego Zielonego Ładu. „Zespół NewTechLab to z pewnością wzór do naśladowania.

Znalazł rozwiązanie poważnego problemu, jakim jest deficyt surowców” – mówi z dumą prezes Silvio Bucci.


WIKTORIA MŁUDZIK

źródło: forbes.pl

Skip to content